سفارش تبلیغ
صبا ویژن
عمل اندک همراه با دانش، بهتر از عمل بسیار همراه با نادانی است . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
دهبکری زیبا
یست اسکی بین‌المللی ایستگاه هفت توچال که در ارتفاع ? 3850?متری قرار دارد بیش از هفت ماه از سال قابل استفاده است.

کلمات کلیدی: پیست اسکی توچال


نوشته شده توسط مهدی ادرخوش 91/2/3:: 12:12 عصر     |     () نظر

استان البرز نامزد محل برگزاری اجلاس ملی ثبت آثار تاریخی معنوی و طبیعی کشور در نیمه دوم خرداد شده است.

میمند

آتوسا مومنی مدیر کل دفتر ثبت آثار تاریخی حفظ و احیاء‌ میراث معنوی و طبیعی کشور به سینما خبر گفت: برای ثبت آثار تاریخی طبیعی معنوی کشور در سال جاری به همه استان ها اعلام کردیم تا پرونده ثبت آثارشان را ارسال کنند.

وی افزود: هر استان 20 سهمیه دارد و می‌تواند 10 اثر تاریخی، پنج اثر طبیعی و پنج اثر میراث معنوی استان خود را تا 10 اردیبهشت به دفتر ثبت آثار تاریخی فرهنگی و طبیعی کشور ارسال کنند.

مومنی تصریح کرد: پرونده های ارسالی از 10 تا 20 اردیبهشت بررسی و به لحاظ تکنیکی و فنی تاثیر نهایی می‌شود و سپس در شورای سیاستگذاری ثبت آثار ملی کشور ثبت می‌شود.

مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی کشور بیان کرد: در سال دو اجلاس برای ثبت آثار ملی برگزار می شود و به دلیل آنکه حجم پرونده های ثبتی بسیار بوده ضرورت دارد و تعداد برگزاری اجلاس بالا رود و به همین منظور قصد داریم در صورت امکان در سال چهار اجلاس برگزار کنیم.

وی اظهار داشت: هم اکنون بیش از 30 هزار و 559 اثر تاریخی، معنوی و طبیعی در سطح کشور به ثبت ملی رسیده که بیش از 600 اثر معنوی و بیش از 200 اثر طبیعی بوده است.

مومنی تاکید کرد: امسال استان البرز برای محل برگزاری اجلاس ملی ثبت آثار تاریخی معنوی و طبیعی کشور نامزد شده که قرار است این اجلاس نیمه دوم خرداد برگزار شود و در این روز پرونده های ارسالی بررسی شده و اعضای شورای سیاستگذاری ثبت آثار ملی نظر نهایی خود را اعلام می‌کنند.

* ارسال پرونده های آثار تاریخی کشور برای ثبت جهانی

وی خاطرنشان کرد: پرونده های کاخ گلستان، معماری دستکند میمند از استان کرمان، به عنوان آثار تاریخی برای ثبت در یونسکو در بهمن ماه سال گذشته ارسال شده همچنین قالیشویی مشهد اردهال به عنوان میراث معنوی کشور نیز فرستاده شده است.

مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی کشور ادامه داد: اجلاس یونسکو چند ماه دیگر در پاریس برگزار می شود و هر کشوری می‌تواند دو پرونده خود را نسبت به ثبت جهانی برساند.


کلمات کلیدی:


نوشته شده توسط مهدی ادرخوش 91/1/28:: 4:3 عصر     |     () نظر